Fusjon mellom Media Norge og Schibsted godkjent
Generalforsamlingen i Media Norge ASA godkjente 10. mars med stort flertall en fusjon mellom Schibsted og Media Norge ASA. Fusjonen sikrer Media Norges publisistiske fundament og bygger opp om Schibsted Media Group og Media Norges strategiske ambisjoner.
Publisistisk fundament
Da Media Norge-konsernet ble etablert i 2009, ble det avtalt et publisistisk fundament og felles strategiske ambisjoner. Fusjonsplanen fastsetter at dette skal videreføres. Videre slås det fast at Media Norge-konsernet skal bygge videre på sterke regionalt baserte mediehus. Konsernet skal bidra til å frigjøre ressurser til å styrke det enkelte mediehus' slagkraft og egenart, utvikle det samlede innholdstilbud og bidra til høyere kvalitet. Samtidig skal for eksempel etablering av nye samarbeidsområder, og videreføring av eksisterende, skje etter aksept fra de ansvarlige redaktørene i de enkelte mediehus. For de ansatte vil fusjonen ikke ha praktiske konsekvenser.
- Jeg er glad for at generalforsamlingen i Media Norge med et stort flertall i dag har vedtatt å gjennomføre en fusjon med Schibsted. Det store flertallet viser at tilbudet fra Schibsted har blitt vurdert som godt og at fusjonen mellom de to selskapene er en robust og fremtidsrettet løsning, sier konsernsjef i Schibsted Media Group Rolv Erik Ryssdal.
